“Az életben a legtöbb árnyék abból adódik, ha Önnön napfényünk közepén állunk.”-Ralph Waldo Emerson

Személyes történetem

Segítő szakembert legtöbbünk ajánlás útján választ, ami érthető, mert megnyílni és őszintén megosztani magunkat csakis annak tudjuk, akivel biztonságban érezzük magunkat. Így mielőtt megismernélek téged, egy pár szót én is megosztok magamról.történetemrő

Több mint tizenöt évig dolgoztam multinacionális környezetben, középvezetőként az egészségügyi szektorban. Szakmailag rengeteget tanultam és fejlődtem, de ami igazán mozgatott, az mindig is az emberi kapcsolódás volt. Számomra valódi értéket az adta a munkámnak,  hogy részese lehettem egy olyan rendszernek, amely emberek millióinak életét mentette meg, valamint, amikor valóban jelen lehettem akár egy nehéz döntés, akár egy belső elakadás idején munkatársaim számára.

Az évek során sokféle kultúrából érkező, inspiráló emberrel dolgoztam együtt. Megtapasztaltam, milyen az, amikor egy munkahely valóban biztonságos és támogató közeg – és azt is, amikor egy rendszer toxikussá válik.
Ismerem azt az érzést, amikor valaki próbál egyensúlyt teremteni a munkája és a magánélete között, de a megfelelési kényszer, a perfekcionizmus, vagy épp egy új életszakasz – mint a szülővé válás, vagy a fiatal felnőttkorra jellemző FOMO – kibillenti ebből az egyensúlyból.

Miközben ezek a működésmódok – például a túlteljesítés vagy a kontrollálás – egy darabig védelmet nyújtanak, idővel szűknek bizonyulnak, különösen akkor, amikor az élet valamilyen fordulóponthoz ér. Ilyen lehet, amikor valaki válással néz szembe, kiég egy korábban szeretett hivatásban, elveszít egy közeli hozzátartozót, élete közepén identitásválságot él meg, vagy amikor a gyerekek kirepülésével hirtelen üresnek tűnnek a mindennapok. Ezek a krízisek az élet természetes részei – a személyiségfejlődés velejárói –, mégis gyakran olyan mélyről jövő bizonytalanságot hoznak, amelyekhez az adott életszakaszban nincs még meg a belső eszköztárunk. Nem mindegy azonban, hogyan tudunk ezekkel megküzdeni.

Több mint tíz éve indultam el az önismeret útján , először saját belső kérdéseim és elakadásaim miatt, segítők támogatásával, ahogy egyre mélyebben belemerültem ebbe a világba – tanulással, saját egyéni terápiás folyamatokkal, egyéni coaching ülések vezetésével –egy ponton világossá vált, ez már nem csak egy út, amin járok, hanem egy új hivatás is, ami lassan, természetesen nőtte ki magát az életemben.

Ennek a belső transzformációnak eredményeképpen, azóta segítő szakemberként másokat kísérek az önismeret – néha viharos, néha nyugodt-tengerén , segítve abban, hogy a hozzám fordulók saját válaszaikhoz közelebb kerüljenek, lépésről lépésre elkezdték felismerni és felépíteni saját belső erőforrásaikat, megtanultak rugalmasabban és hitelesebben navigálni az életükben a nehézségek közepette is.

Hiszem, hogy mindenkinek megvan a saját térképe, de néha jól jön egy külső szem, egy kísérő, aki segít eligazodni, más szemszögből látni a dolgokat, és bátorít az új utakra való rálépésre.

Tanulmányaim és önismereti hátterem:

A Budapesti Gazdasági Egyetemen szereztem alapképzettségem Gazdaságdiplomácia és nemzetközi menedzsment szakon, majd Munkahelyi mentálhigiéné szakirányú továbbképzésen folytattam tanulmányaimat.

Folyamatos önismereti és szakmai fejlesztésem érdekében a  coaching szakma alapjait 2018-ban sajátítottam el, a Tolerance Coach Akadémián-Dr. Piczkó Katalin szakmai vezetésével. Emellett a Semmelweis Egyetem által biztosított, Dr. Scott Wooley által vezetett EFT- Érzelemfókuszú Terápiás ( Ölelj át!) szemléletben képződtem és jelenleg Család-rendszer terapeuta képzésben veszek részt, amely a rendszerszemléletre épít, lehetővé téve számomra, hogy a klienst a kapcsolati dinamikákon keresztül segítsem működésében.

Mindezen felül szívügyem és küldetésem az önreflexió fejlesztése gyermek és fiatal korban is. Az UNICEF Magyarország által 2021-ben elindított Lélekemelő Program egyik eleme a LEO- Lelki Egészség Program, amelyben önkéntes trénerként a gyermekek és fiatalok mentális egészségére és fejlesztésére fókuszáló interaktív foglalkozásokat tartok.

Munkámat folyamatos szupervíziós támogatással végzem. 

Segítői identitásom

  • rendszerszemléleten, kontextuális és személyközpontú megközelítésen,

  • pszichodrámán (150 óra- Magyar Pszichodráma Egyesület kiképző és vezető: Fehérváry Anikó)

  • család-rendszer terápiás önismereten (Család-Rendszer Terápia-Dr. Tarján Emőke, Iszlai Zoltán)

  • asszociatív technikákon ( Oh kártya/traumakártya- kiképzők: Dr. Németh Lóránd, Fodor Józsa)  alapul.

Munkám során az itt szerzett ismereteket, módszereket integráltan alkalmazom.

A módszertani tanulmányaim mellett további önismereti munka segíti saját fejlődésemet, hiszen egy igazán felkészült szakember számára az önismereti folyamat és a tanulás sosem ér véget. 

Kezdhetjük a közös munkát?